Aktualności Galeria zdjęć Linki Inne Kontakt

  Strona Główna
  Krempachy
        
  Sport
  Kultura
  Szkoły
  OSP i Orkiestra
  Parafia
  Gospodarcze
  Prezentacja firm
  Turystyka i   Agroturystyka
  Archiwum

 Przejdź do nowej strony..

  Mamy osobę\y
        on-line


Akademia z okazji Dnia Matki i Ojca – WDK, SP – 26.05.2011 r

        Uroczystą akademię szkolną na scenie WDK rozpoczęła p. dyrektor Lidia Kamoń, witając przybyłych rodziców i dzieci. Następnie wystąpił szkolny chór „Kantata”, prowadzony nieprzerwanie od lat, przez emerytowanego nauczyciela p. Józefa Pierzgę, przy akompaniamencie p. Franciszka Surmy. ..
,...     WIĘCEJNiedziela. Dziś w naszej Parafii Uroczystość I Komunii świętej - 22.05.2011 r

        Nastąpił najważniejszy moment, przyjęcie I Komunii świętej, wszystkie dzieci przyjęły ją z wielką godnością i poważaniem. Następnie ksiądz rozdał pamiątkowe obrazki, fotograf i kamerzysta robili pamiątkowe zdjęcia.. (FP)
    WIĘCEJLKS SPISZ KREMPACHY – pracowity tydzień- 22.05.2011 r.

        W dniach 16 – 18 maja staraniem prezesa Walentego Pietraszka wykonano drugą część osłony pozabramkowej, czyli tzw. piłkołapu. Zamontowane metalowe słupy, zawieszono dwuczęściową siatkę(stalową dołem a plastikową górą). Wykonano też przedłużenie strzechy dachu nad szatnią, ..(FP)
,...     WIĘCEJWiosenne widoki i panoramy - maj 20011 r.

        Tegoroczna wiosna przebiega bez większych zakłóceń,przyroda obdarzyła nas przepięknymi widokami z naszych pól. Wracając z meczu piłkarskiego, uwieczniłem te wspaniałości ku uciesze nieraz zmęczonych oczu.(FP)..(FP)
,...     WIĘCEJMecz piłkarski pomiędzy SPISZEM Krempachy a GROMEM Morawczyna - 8.05.2011 r.

        W dzisiejszym spotkaniu na swoim terenie Seniorzy LKS SPISZ Krempachy po wyrównanym spotkaniu wreszcie przełamali złą passę i pokonali gości z Morawczyny w stosunku...(FP)
,...     WIĘCEJŚwięto NMP- Królowej Polski, Konstytucji 3 Maja, Dzień Strażaka – 3.05.2011 r.

        „Marszem strażackim” nasza orkiestra dęta prowadziła poczet sztandarowy i 40 osobową załogę Ochotniczej Straży Pożarnej w Krempachach w galowych mundurach na mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Ks. proboszcz podziękował strażakom i życzył „mało pracy a dużo gotowości w niesieniu pomocy potrzebującym” ,...     WIĘCEJSPORT. LOK. Rozpoczęcie sezonu strzeleckiego - 1.05.2011 r.

        Deszczowa pogoda sprzyjała członkom klubu LOK w rozpoczęciu sezonu strzeleckiego w lidze wewnętrznej. Większość członków zgłosiła się na zmagania sportowe, doszli też nowi członkowie z terenu. Strzelanie z broni sportowej odbyło się w przyjacielskiej atmosferze, a zakończone wspólnym grilem.(FP)...(FP)
,...     WIĘCEJSPORT. Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego - Wiosna 2011.- 1.05.2011 r.

        W deszczowej pogodzie nasi piłkarze rozpoczęli sezon WIOSNA 2011. Staraniem zarządu LKS SPISZ piłkarze mogli wyjść na mokrą murawę w nowych dresach i kamizelkach przeciwdeszczowych. Niestety naszym chłopakom nie pomogły nawet nowe ubranka, ponieważ przegrali na własnym boisku z ekipą GORC z Ochotnicy w stosunku 1 : 3(1:1).

W sobotę nasza...(FP)
,...     WIĘCEJŚlub i wesele Eli i Marka - 30.04.2011 r.

        Sakramentalne TAK - przysięgę wierności złożyli sobie przed ołtarzem w obecności księdza proboszcza, rodziny i zaproszonych gości nasi młodzi parafianie : Ela Mazurek i Marek Surma. Orszak młodej pary ubrany był w stroje ludowe. Wesele odbyło się w sali WDK. Życzymy wraz z mieszkańcami Krempach młodej parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. I my tam byliśmy,...     WIĘCEJOdnowa i budowa parkingu samochodowego przy WDK – kwiecień 2011 r.

        Dwa tygodnie potrzebowała firma budowlana aby uporać się z pracami ziemnymi i brukarskimi, przy odnowie i budowie parkingu samochodowego przed i wokół WDK.

Część pierwszą inwestycji tj. sam parking oraz drogi dojazdowe wykonano z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego programu LEADER +,     WIĘCEJPARAFIALNE ŚWIĘTOWANIE OKIEM CYFRÓWKI

        Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny przebiegły jak zwykle w świątecznej atmosferze. Tradycyjne polewanie niewiast przechodzi w zapomnienie jak wiele innych tradycji. Zdjęcia nocne z procesji wykonał Jan Krzysztofek. Swoje "50-lecie" wspólnego pożycia obchodzili ...     WIĘCEJŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW NASZEJ STRONY.

       

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, także odpoczynku w rodzinnym gronie....

.Redakcja gazetki Wieści Parafialne wydała kolejny już 17, świąteczny numer, w wersji pdf i jpg. Zachęcamy wszystkich czytelników do zaznajomienia się z treścią.     WIĘCEJPrzygotowania parafii do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. 10 = 17.04.2011r.

        Zamontowano nowy ekran nad ołtarzem głównym, sterownik, mały tabloid, kamerę, które sterowane są z miejsca organisty (na chórze) oraz sporych rozmiarów telebim w kaplicy - grobie PJ. Nowa aparatura ma służyć parafianom celem lepszej komunikacji. ...     WIĘCEJCoroczne warsztaty plastyczne – wykonywanie ozdób wielkanocnych –WDK 16.04.2011 r.

        W okresie wielkanocnym kierownictwo WDK w Krempachach organizuje dla dzieci i młodzieży szkolnej warsztaty plastyczne, czyli wspólne wykonywanie ozdób wielkanocnych tj. pisanek, zajączków, kolorowych kartek świątecznych, palm. Impreza cieszy się sporą popularnością, ...     WIĘCEJRozmaitości parafialne – marzec - kwiecień – 2011 r.

       
 • 16.04 - Sołtys+WDK. Rozpoczęcie robót budowlanych na parkingu przed WDK.
 • 16.04 - WDK. Coroczne świąteczne ""Warsztaty Plastyczne" - wykonywania ozdób wielkanocnych.
 • 15=16 - Intensywne próby Parafialnego Amatorskiego Choru śpiewającego "PASJE MĘKI PAŃSKIEJ".
 • 13.04 - Gminna zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych(telewizory,komputery,pralki,lodówki,sprzęt AGD).
 • 11=13.04 Kościelne. Montaż elektronicznego ekranu oraz telebimu w "grobie-kaplicy."     WIĘCEJ • Modlitewne czuwanie parafian w 6 rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II -2.04.2011 r.

          Czuwanie miało multimedialną oprawę,tj. wyświetlano zdjęcia, czytano wspomnienia bliskich mu osób, śpiewano pieśni które uwielbiał Jan Paweł II, modlono się różaniec. Kościół był przybrany w palące się na posadzce znicze, wywieszono flagi papieskie, wystawiono zdjęcia papieskie. W kościele panował półmrok, ...     WIĘCEJ  Zebranie sprawozdawcze LOK KREMPACHY – 19.03.2011 r.

          W świetlicy strażackiej zebrało się liczne grono członków i sympatyków sportu strzeleckiego, by podsumować działalność za ubiegły rok i podjąć plan działania na rok bieżący....     WIĘCEJ  Turniej tenisa stołowego na zakończenie sezonu zimowego– WDK 19.03.2011 r.

          Do turnieju zgłosiło się 50 zawodników, którzy zostali podzieleni na kategorie chłopców i dziewcząt do lat 11 oraz od 12 lat i powyżej. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, więc rozgrywki trwały przez dwa dni tj. 17.marca i 19 marca br...     WIĘCEJ  Zebranie sprawozdawczo wyborcze LKS SPISZ KREMPACHY – 12.03.2011 r.

          Ze sprawozdania zarządu wynika się, że: wiejska organizacja sportowa zrzesza ponad 100 członków, z czego wywodzą trzy drużyny piłkarskie i siatkarska. W ubiegłym roku drużyna seniorów miała trudności ze skompletowaniem mocnego składu, ...     WIĘCEJ  „Od komputera na ryby” -25.02.2011 r.

          Z Pod takim hasłem 25 lutego odbyło się spotkanie zorganizowane przez nauczyciela informatyki mgr inż. Emanuela Brzyzek opiekuna szkolnego koła LOK w Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Krempachach. Prelekcję poświęconą wędkarstwu i zagadnieniom pokrewnym....     WIĘCEJ  Nowe przepisy dotyczące obowiązku szkolnego i przedszkolnego.-28.02.2011 r.

  Wycieczka na Słowację uczniów czterech szkół Gminy Nowy Targ -25.02.2011 r.

  Zebranie Wiejskie, zmiana na stanowisku sołtysa wsi Krempachy – 27.02.2011 r.

          Z przeszło miesięcznym opóźnieniem spowodowanym inwazją grypy w śród braci szkolnej, odbyła się uroczystość szkolna przygotowana przez nauczycieli i dzieci Szkoły Podstawowej w Krempachach w auli WDK ...     WIĘCEJ  Zabawa karnawałowa w WDK - 26.02.2011 r.

          W ruch poszły kasety i płyty muzyczne, rozpoczęły się tańce i śpiewy. Gdy wreszcie wkroczył zawodowy organista Franek i użył akordeonu, śpiew i tańce nie miały końca, wspólnie tańczyli polki, walczyki, tanga, ćardaśe parami lub w pojedynkę, świat wirował tylko w różowych kolorach..     WIĘCEJ  Wystawa „Spisz w starej fotografii”– w holu gimnazjum, autorstwa poseł Anny Paluch – luty 2011 r.

          Fotografie czarno białe w formacie A-4 przedstawiają budowle sakralne, uroczystości religijne, mieszkańców Krempach i Nowej Białej z okresu do połowy XX wieku. Część z nich to kronika rodzinna Paluchów i ich otoczenie...     WIĘCEJ  Dzień Babci i Dziadka z opóźnieniem. Akademia w wykonaniu Szkoły Podstawowej na scenie WDK w Krempachach - 24.02.2011

          Z przeszło miesięcznym opóźnieniem spowodowanym inwazją grypy w śród braci szkolnej, odbyła się uroczystość szkolna przygotowana przez nauczycieli i dzieci Szkoły Podstawowej w Krempachach w auli WDK ...     WIĘCEJ  JUBILEUSZOWE - XV OSTATKI – FAŚIANGY KREMPACHY 2011 r. 19 - 20 luty br. - WDK .

          Już po raz 15 na scenie WDK w Krempachach w dniach 19 - 20 lutego br. odbywał się cykliczny przegląd folkloru Spisza i Orawy, organizowany przez Towarzystwo Słowaków w Polsce. Imprezę kulturalną rozpoczęła miła uroczystość,...     WIĘCEJ  Wybory sołtysów i członków rad sołeckich w trzynastu sołectwach Gminy Nowy Targ - 13 lutego 2011 r.

          Głosowanie trwało od godz. 8.00 do 18.00. Gminna Komisja Wyborcza w Nowym Targu zakończyła swój dyżur o godz. 23.00.(głosowanie odbywało się do urn wyborczych). Najniższa frekwencja wyborcza była w Gronkowie - 8,6 %, najwyższa w Krempachach - 49,9%. Ogólnie frekwencja wyborcza wyniosła 34,33%. ...     WIĘCEJ  Odpust ku czci św. Walentego – Jubileusz 250 – lecia kościoła w Krempachach - 14.02.2011 r.

          Dla uczczenia jubileuszu 250 - lecia konsekracji kościoła św. Walentego ks. proboszcz wspólnie z redakcją gazetki parafialnej postarał się o kolorowe wydanie Wieści parafialnych , w całości poświęcone kultowi św. Walentego oraz historii naszego kościoła, tradycji, rozważaniach, okraszone sporą ilością fotografii wnętrza świątyni, udało się też wydać okolicznościową pocztówkę ....     WIĘCEJ  Tradycyjny wyrób świec woskowych na odpust św. Walentego – Styczeń 2011 r.

          Jak głosi przekaz ustny, co roku, co najmniej miesiąc przed odpustem św. Walentego, komitet parafialny i służba kościelna zbierali się by lepić świece woskowe, które w czasie odpustu sprzedawano pielgrzymom, modlącym się wokół ołtarza głównego. ...     WIĘCEJ  Akcja charytatywna „Krew darem życia” - już po raz szósty – 6.02.2011 r.

          „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – J.P II.

  ....     WIĘCEJ  Noworoczny koncert Zespołu Folklorystycznego „Zielony Jawor” – 29.01.2011 r.

          Tradycją stały się już styczniowe noworoczne koncerty „Zielonego Jaworu” na rodzimym gruncie, który w tym roku obchodzi 22 rocznicę działalności. Do wspólnych występów corocznie zaprasza też inny zespół, w poprzednim roku był to zespół z Serbii,...     WIĘCEJ  Siatkarze LKS Spisz Krempachy na turnieju w Spiskiej Białej na Słowacji – 29.01.2011 r.

          Do ekipy siatkarzy dołączyli weterani siatkówki, zarząd klubu i spora liczba kibiców. Serdeczne przyjęcie u starych przyjaciół sportowej rywalizacji, wystawa starych fotografii, wyzwoliło łzy wzruszenia u naszych byłych siatkarzy. Krempaszanie godnie zaprezentowali swoją miejscowość a także gminę Nowy Targ...     WIĘCEJ  II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK w WDK -19.01.2011 r.

          Po raz drugi nasza miejscowość gościła uczestników II Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Podwoje Wiejskiego Domu Kultury stwarza dogodne warunki uczestnikom przeglądu pieśni religijnych do kontynuowania tegoż konkursu. Chociaż grypa przetrzebiła wszystkie zespoły     WIĘCEJ  Zebranie sprawozdawczo wyborcze OSP w Krempachach – 15 stycznia 2011 r.Zebranie sprawozdawcze w Orkiestrze w dniu 16.01.2011r.Zebranie sprawozdawczo wyborcze Wspólnoty Urbarialnej i Leśnej w Krempachach -20.01.2011r

          W godzinach wieczornych druhowie naszej OSP w galowych mundurach licznie zebrali się na corocznym zebraniu podsumowującym całoroczny dorobek społecznej organizacji, w tym roku było doszły jeszcze procedury wyborcze do nowego zarządu. Obecni byli także zaproszeni goście tj. ...
      WIĘCEJ


  19 Finał WOŚP także w Łopusznej. Turniej siatkarski wygrany przez LKS Spisz. 9.01.2011 r.

          Niedzielna impreza wzbudziła w Łopusznej nadspodziewanie duże zainteresowanie, licznie zebrana publiczność gospodarzy jak i gości z Krempach chętnie oddawała do puszek WOŚP spore datki pieniężne, w zamian otrzymując ciepłe czerwone serduszko. Gromkimi i ciepłymi oklaskami nagradzano wspaniale grających siatkarzy obydwu drużyn     WIĘCEJ  Zebranie sprawozdawczo wyborcze Rady Parafialnej w Krempachach 6.01.2011 r.

          Za ofiarną i bezinteresowną pracę ustępującej Radzie podziękował sołtys wsi Walenty Gryguś oraz ks. proboszcz kanonik Jan Wróbel, organista Józef rozpoczął i zakończył zebranie kolędą, którą zakończono zebranie....
      Wieści parafialne nr 15

  WITAMY W ROKU 2011

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE DLA CZYTELNIKÓW Web.krempachy...2010-11 r.

          Jak ten czas szybko leci, minął kolejny rok, święta Bożego Narodzenia przed nami. Życzymy wszystkim czytelnikom naszej strony pogodnych i zdrowych świąt. W Krempachach mamy zimową scenerię. Zdrowi spotykamy się po świętach. Administratorzy: Paulina & Franciszek Pacygowie..     WIĘCEJ  Świąteczny program artystyczny w WDK w Krempachach – 26 grudnia 2010 r.

          Tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dom kultury w Krempachach wystawia dla mieszkańców „Program świąteczny” z udziałem członków zespołów działających przy WDK, tj. Kółko Teatralne - Mrówa, Zespół Taneczny - Hertz. Program pod nazwą „Światełko pokoju, światełko miłości” oraz ”Jasełka”- część I,...
      WIĘCEJ


  Nowe wydanie gazetki WIEŚCI PARAFIALNE - Nr.15 - grudzień 2010 r.

          Dzięki szlachetnej i bezinteresownej pracy redakcji gazetki parafialnej oraz członków koła KSM przy Parafii św. Marcina,dopiero co wyszedł nowy - 15 numer Wieści parafialnych, który po raz drugi u nas możecie oglądać w PDF. Zachęcam do czytania od pierwszej do ostatnie strony....
      Wieści parafialne nr 15

  Sezon siatkarski w pełni - LKS Spisz na hali COS w Zakopanem. – 12.12.2010 r.

          Drużyna LKS chociaż do zakopiańskiej ligi przystąpiła z opóźnieniem, po adaptacyjnych pierwszych meczach które przegrała, nastąpiło ożywienie w zespole i wiara w swoje pozytywne możliwości. Kolejne cztery mecze wygrała bez większych trudności...     WIĘCEJ  Trwa grudniowa akcja MIKOŁAJKI - zbieranie prezentów dla najbiedniejszych dzieci z Domów Dziecka..

          Corocznie KSM i WDK prowadzą akcję MIKOŁAJKI, czyli bezinteresowną ale z głębi serca zbiórkę darów słodyczy, zabawek, ciepłej odzieży dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii oraz z Domów Dziecka. Wspomóżmy ich w tym szlachetnym czynie woluntariatu.     WIĘCEJ  Wybory samorządowe do rad gminnych, powiatowych, wojewódzkich – 21.11.10 r.

          W Obwodowej Komisji Wyborczej Nr. 8 w Krempachach nasi kandydaci na radnych uzyskali następujące wyniki:
 • Uprawnionych do głosowania 996 osób, wydano 520 kart do głosowania(52,2 %)...     WIĘCEJ • Zaproszenie: na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ, organizowaną przez Radę Rodziców szkoły podstawowej.

          W tym roku adwent zaczyna się już przed imieninami Andrzeja, więc pora zacząć balować wcześniej. Właśnie otrzymaliśmy zaproszenie na "Zabawę Andrejkową" organizowaną jak zawsze prze Komitet Rodzicielski. Zapraszamy więc młodzież i młode małżeństwa do zabawy. Nie czekajcie, że bawić będą się dziadkowie lub opiekunowie, którzy muszą odpocząć po cało tygodniowej opiece nad maluchami..Życzymy udanej zabawy!!     WIĘCEJ  Święto państwowe – 92 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI POLSKI- 11.11.2010 r.

  ODPUST PARAFIALNY – ku czci ŚWIĘTEGO MARCINA BISKUPA -11.11.2010 r.

          Według porzekadła „Święty Marcin przyjeżdża na białym koniu” w tym roku nie sprawdziło się, było ciepło i słonecznie. Dzięki służbie kościelnej nasz kościół lśnił czystością, dopiero co powróciła z pozłacania wspaniała ambona i zabytkowy baldachim, wszystko było już na swoim miejscu. .
      WIĘCEJ  Zakończenie renowacji zabytkowej chrzcielnicy, baldachimu i ambony w kościele św. Marcina. 5.11.2010 r.

          Po czterech miesiącach żmudnych prac konserwatorskich, 2 listopada 2010 r . przywiezione zostały z Krakowa baldachim, oraz wystrój i detale ambony. W ciągu trzech dni konserwatorzy uporali się z montażem części górnej i detalami ozdobnymi ambony ...
      WIĘCEJ  Czwarte urodziny strony internetowej Krempach.

          Dzięki gościnności portalu gminy Nowy Targ, 2 listopada 2006 rozpoczęła działalność informacyjną strona internetowa WWW.krempachy.ugnowytarg.pl ...
      WIĘCEJ  Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

          Historia jednego cmentarza to więcej niż wiele książek historycznych, starczy wczytać się w treść nagrobków i pozwolić się wieźć naszej wyobraźni. Ile tu miłości pielęgnowanych, ile tu tragedii niezliczonych..?
      WIĘCEJ  Ślubowanie i pasowanie na ucznia w klasie I. szkoły podstawowej -25.10.10 r.

          Po prezentacji przygotowanego programu artystycznego w obecności społeczności uczniowskiej, nauczycieli i rodziców wszyscy pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania a następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy I na ucznia ...
      WIĘCEJ  LKS SPISZ. Ostatni mecz w sezonie jesień - 2010 z DUNAJCEM Ostrowsko - 24.10.2010 r.

          Ostatni mecz sezonu jesień -2010 Podhalańskiej Ligi Piłki Nożnej w klasie B Wschód pomiędzy SPISZEM a DUNAJCEM Ostrowsko odbył się na naszym boisku, niestety po raz kolejny zakończył się tylko remisem dla naszej drużyny...
      WIĘCEJ  PLON Z WYCIECZKI ROWEROWEJ WOKÓŁ "PRZELOMU BIAŁKI"- złoty październik 2010 r.

          Początkiem października była złota jesień, więc wybrałem się na spacer rowerowy wokół "PRZEŁOMU BIAŁKI". Wspaniałe widoki można podziwiać z naszego pola Kiźlinek, ale także z bielskiej Cisowej skały. Po drodze napotkałem zwierzynę leśną, tj, zająca szarak oraz lisa. Są to jednak płochliwe zwierzaki,...
      WIĘCEJ  IV Konkurs Plastyczny pt; JESIEŃ NA SPISZU rozstrzygnięty - WDK , 20.10.2010 r.

          W dniu 20 października br. w holu Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach odbyło się podsumowanie już IV edycji konkursu plastycznego JESIEŃ NA SPISZU, w którym wzięły udział dzieci i młodzież szkolna w Krempach . Do konkursu wpłynęło 21 prac i indywidualnych oraz trzy prace grupowe, wykonane różną techniką. ...
      WIĘCEJ  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – DZIEŃ NAUCZYCIELA – 14.10.2010 r.

          Corocznie 14 października szeroko pojęte szkolnictwo świętuje Dzień Edukacji Narodowej – dawniej Dzień Nauczyciela. W krempaskich szkołach odbyły się uroczyste akademie z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów ...
      WIĘCEJ  Remont-odnowa skarpy potoka obok kościoła św. Marcina – wrzesień-październik 2010 r.

          Właściwe prace remontowo budowlane wspomnianej skarpy rozpoczęto na początku września i trwały do 12 października 2010 r. Starą skarpę trzeba było oczyścić z mchu i wyrastających traw i krzaków. Strażacy przy użyciu motopompy oczyścili skarpę z brudu i nieczystości. Firma budowlana wykonała .....
      WIĘCEJ  Wyjazd jednostek OSP z Gminy Nowy Targ na Słowację – 27.09.2010 r.

          Jednostka gminna wystąpiła w systemie mieszanym (kobiety-mężczyźni) na sprzęcie udostępnionym przez strażaków z Liptowskich Sliacz, według regulaminu polskiego. Ćwiczenia i zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, którą stworzyli strażacy słowaccy.....
      WIĘCEJ  Nowe wydanie gazetki WIEŚCI PARAFIALNE -Nr.14 - wrzesień - listopad 2010 r.

          Dzięki szlachetnej i bezinteresownej pracy redakcji gazetki parafialnej oraz członków koła KSM przy Parafii św. Marcina,dopiero co wyszedł nowy - 14 numer Wieści parafialnych, który po raz pierwszy u nas możecie oglądać w PDF. Zachęcam do czytania od pierwszej do ostatnie strony....
      Wieści parafialne nr 14

  Niedziela - 19 i 26 września 2010 roku

         
 • 19.09.10 - LKS. Piłkarskie derby pomiędzy Krempachami a Nową Białą nie rozstrzygnięte,wynik 1 : 1.
 • 19.09.10 - Remiza. Ściąganie opłat kwartalnych za wywóz śmieci przez firmę Empol.
 • 19.09.10 - Zebranie wiejskie organizowane przez sołtysa i wójta gminy....
      WIĘCEJ • Puchar PPPN dla Juniorów Starszych LKS Spisz Krempachy (11.09.2010)

          Pomiędzy meczami 4 kolejki rozgrywek Juniorów na stadionie w Krempachach odbyło się wręczenie Pucharu za zajęcie II miejsca w II Lidze Juniorów Starszych w sezonie 2009/2010 dla Spiszu Krempachy. ...
      WIĘCEJ  Odnowa drogi gminnej na ulicy Nadmłynówka w Krempachach (3 +7.09.2010 r.)

          Wykonano pogłębienia fosy, zastosowano rury o większym przekroju, utwardzono nawierzchnię. W dniu 7 września położono dywanik bitumiczny o szerokości 3,5 m i 120 mb długości, utwardzono pobocza....
      WIĘCEJ  Dożynki w parafii św. Marcina w Krempachach – 5.09.2010 r.

          W krótkiej homilii ks. prob. Jan Wróbel wspomniał, że – „Wieniec dożynkowy - to podziękowanie Panu Bogu za dobre urodzaje. Krempachy w ciągu lata przeżyły trzy powodzie a mimo tego rolnicy mogą być spokojni z uzyskanych plonów” ...
      WIĘCEJ  Zmarła misjonarka S. Maria Brońska. Wspomnienie pośmiertne - SSPS(4.09.2010r)

          Pierwszego września dotarła do rodziny smutna wiadomość o śmierci S. Marii Brońskiej. Starsze pokolenie dobrze pamięta uśmięchniętą, skromną i bardzo sympatyczną Siostrę, wywodzącą się z rodziny Brońskich. Pogrzeb naszej rodaczki odbył się w sobotę 4.09.10 r. w Raciborzu. Msza żałobna odprawiona była również w naszej parafii w niedzielę o godz. 15.00...
      WIĘCEJ  POŻAR W NOWEJ BIAŁEJ – 3.09.2010 r.

          W godzinach porannych (7.15) zawyły syreny w Nowej Białej i Krempachach. Z niewiadomych przyczyn (z winy człowieka) wybuchł pożar w pomieszczeniach gospodarczych na ulicy św. Katarzyny . Natychmiastowa akcja strażaków miejscowych i sąsiednich jednostek nie pozwoliła na rozprzestrzenienie się ognia na dalsze zabudowania. Akcja gaśnicza trwała do godzin południowych. Dokładnie przed 10 laty w Krempachach miał miejsce tak wielki pożar ...
      WIĘCEJ  Strzelanie sportowe o „Puchar Przechodni” na strzelnicy w Krempachach – 29 sierpnia 2010 r.

          Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzca piękny „Puchar Przechodni”. Zawody jak zwykle toczyły się w przyjacielskiej atmosferze a zakończyły się popołudniowym grilem...
      WIĘCEJ  WAKACJE, URLOPY, WYCIECZKI, PIELGRZYMKI, WEEKENDY…LATO 2010.

          Tak jak w poprzednich latach w połowie sierpnia grupa mieszkańców z Krempach, Jurgowa, Niedzicy i Trybsza uczestniczyła w wycieczce - pielgrzymce po Słowacji. Trasa tym razem biegła na północny zachód, do regionu Kysuc a pomysłodawcą i organizatorem był niezastąpiony pielgrzym i przewodnik – ks. Józef Bednarczyk rodak z Nowej Białej..
      WIĘCEJ  XXIX PRZEGLĄD KRAJAŃSKICH ORKIESTR DĘTYCH – JURGÓW 2010

          Dzisiejszy już 29 Przegląd Krajańskich Orkiestr Dętych w Jurgowie był połączony z obchodami „180 Lecia Orkiestry Dętej w Jurgowie” a organizatorami byli Orkiestra Dęta i społeczeństwo Jurgowa oraz Zarząd Główny Towarzystwa Słowaków w Polsce . Burzowa aura częściowo przeszkodziła w wielkim świętowaniu na polanie leśnej w pięknej scenerii Wysokich Tatr ..
      WIĘCEJ  Mecz piłkarski pomiędzy drużyną OLDBOJE a SENIORZY LKS SPISZ – 8.08.2010 r.

          Bramki dla drużyny OLDBOI strzelał Marian Sobolak, dla LKS: Paweł Kowalczyk, Krzysztof Pająk, Jacek Kaczmarczyk, Daniel Mroszczak, Paweł Zygmund, Adam Gryguś i Marcin Pietraszek, Arek Smarduch. Sędziował M. Kaczmarczyk..
      WIĘCEJ  Budowa drogi gminnej na ulicy Spiskiej- maj – sierpień 2010 r.

          Jak się okazało, warunki geologiczne na tym terenie zaskoczyły wszystkich, tj. projektantów, sołtysa, mieszkańców i właściwego wykonawcę drogi . Miast planowanych 30 cm grubości warstwy podłoża, na sporej części odcinka drogi trzeba było wykopać i usuwać torfowisko nawet do głębokości 200 cm. Było tutaj jedno wielkie trzęsawisko, tylko glina, ił i torf. ..
      WIĘCEJ  PUCHAR WÓJTA GMINY NOWY TARG DLA „HURAGANU” WAKSMUND-1.08.10.r.

          W pojedynku o trzecie miejsce ubiegłoroczny triumfator rozgrywek Spisz Krempachy pokonał rywala Dunajec Ostrowsko wysoko bo aż 6 : 1, a w meczu o miejsce pierwsze Huragan Waksmund pokonał Obidową stosunkiem 2 : 0, i tym samym wygrał Puchar Wójta Gminy Nowy Targ ..
      WIĘCEJ  Oberwanie chmury i ponownie wielka woda w dorzeczu Białki – 31 lipca 2010 roku

          Kręty Potok – zlewnia wód z pół Dursztyna , Trybsza i Krempach, po raz kolejny pokazał swoją niszczycielską siłę. W ciągu kilkunastu minut od burzy ogromna ilość woda napłynęła do centrum i nie mieściła się pod naszymi mostkami, pokonała więc bariery i płynęła ulicą Długą i ulicą Kamieniec..
      WIĘCEJ  Siatkarze LKS SPISZ reprezentują Gminę Nowy Targ w gminie Liptovske Sliaće- 17.07.2010 r.

          W ramach Partnerskiej Współpracy Transgranicznej Polska – Słowacja , Euroregion Tatry oraz Gminy Nowy Targ i Gminy Liptovske Sliaće, w ramach Projektu 2007 – 2013, reprezentacja sportowców z naszej gminy wzięła udział w imprezie „Dni Kultury i Sportu” organizowanej przez Gminę Lipovske Sliaće na Słowacji.
      WIĘCEJ  VII FESTYN KREMPASKI – 18 lipca 2010 roku

          Pogoda dotrzymała słowa i była łaskawa, bufet serwował napoje, słodycze, wypieki kuchni domowej oraz kiełbaskę z grila. Impreza miała charakter rozrywkowo rekreacyjny i toczyła się wspaniałej atmosferze. Swoją obecnością dopisali mieszkańcy, stali goście i sąsiedzi...
      WIĘCEJ  Odbudowa chodnika na ulicy Tatrzańskiej –czerwiec – lipiec 2010 r.

          Po kilkuletnich oczekiwaniach doczekaliśmy się wreszcie realizacji remontu-odbudowy chodnika na ulicy Tatrzańskiej. Część chodnika uległa uszkodzeniu spowodowana wymianą magistrali wodnej wodociągu. Dalsza część chodnika była w opłakanym stanie..
      WIĘCEJ  ZAPROSZENIE NA VII FESTYN KRYMPASKI - 18 lipca 2010 roku

          Tak jak w poprzednich latach Rada Sołecka organizuje tradycyjny "Festyn dla ludności". Oczywiście organizatorami są wszyscy mieszkańcy. Zapraszamy miejscowych i przyjezdnych do licznego udziału. Organizatorzy...
      WIĘCEJ  XVII Dni Kultury Słowackiej w Małopolsce 10 i 11 lipca 2010 roku

          W godzinach popołudniowych w Krempachach na scenie amfiteatru odbyła się główna uroczystość XVII Dni Kultury Słowackiej na Spiszu – przegląd folkloru słowackiego. Zaproszonych gości, w śród nich .
      WIĘCEJ  II Tura wyborów prezydenckich - 4 lipca 2010 r.

          Dane z Obwodowej Komisji Wyborczej Nr.8 w Krempachach
 • L.uprawnionych – 986
 • L.głosujących - 536
 • Frekwencja - 54,4 %

 • Kaczyński Jarosław Aleksander – 170 głosów – 31.7 %
 • Komorowski Bronisław Maria - 358 głosów – 66,8 %
      WIĘCEJ • Ścinanie uschniętych lip wokół kościoła parafialnego – 1. lipca 2010 r.

          Pomimo najlepszego sprzętu, jednak doszło do awarii pilarki, a ścinkę zakończył nasz mistrz , znawca drewna Julian Łukasz, który także przy użyciu zmechanizowanego sprzętu szybko uporał się z załadunkiem. Akcja ścinania dwóch lip trwała całe 5 godzin.
      WIĘCEJ  Ostatnia niedziela czerwca-27, 2010 roku.

         
 • LOK. Strzelanie wewnętrzne na Stadionie strzeleckim im. Franciszka Pietraszka.(fot.Jan Krzysztofek)
 • LKS. Ostatni mecz piłkarski sezonu i przegrana u siebie 1: 2 z Łapszami.
 • Rodacy z USA witani serdecznie wśród parafian.
      WIĘCEJ • WIEŚCI parafialne - Co słychać u św. Marcina w Krempachach Nr.13 - czerwiec - sierpień 2010 r.

          Staraniem KSM, ks. proboszcza i członków redakcji, wyszedł kolejny numer naszego pisma parafialnego-"Co słychać u św. Marcina w Krempachach", Nr. 13 * czerwiec - sierpień 2010 r. Sporo ciekawych artykułów, także z tematyki wakacyjnej. Jest też sprawozdanie Rady Parafialnej. Polecam przeczytać od deski do deski....


      WIĘCEJ  I TURA WYBORÓW PREZYDENCKICH – 20 czerwca 2010 r.

          Przyśpieszone wybory prezydenckie odbyły się w niedzielę 20 czerwca br. w szkole podstawowej, reprezentacyjnym budynku w centrum wsi. Obwodowa Komisja Wyborcza Nr. 8 w 6 osobowym składzie ze swojego zadania wywiązywała się zgodnie z wymogami wyborczymi. Jak stwierdziłem osobiście, po mszach świętych były nawet kolejki po listy wyborcze, jednak w ciągu dnia wyborcy zgłaszali się pojedyńczo.


      WIĘCEJ  Z sesji fotograficznej -Życie w Krempachach(fp)

          Pomiędzy mokrym majem a upalnym czerwcem, upolowałem cyfrówką toczące się normalnym biegiem życie przyrody i pracę nielicznych rolników. (fp)


      WIĘCEJ  Z ŻYCIA I DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ –maj/czerwiec 2010 r. r

          W połowie czerwca staraniem dyrekcji szkoły, celem podniesienia bezpieczeństwa uczniów na boisku szkolnym, przystąpiono do zamontowania dodatkowej siatki i podniesienia ogrodzenia do wysokości ok. 4 m.(źródło SP-17.06.10).


      WIĘCEJ  PROCESJA BOŻEGO CIAŁA - 3.06.2010 r. r

          Już tradycyjnie w święto Bożego Ciała, procesja z Naświętszym Sakramentem zmierzała do czterech ołtarzy polowych. Pogoda specjalnie na to święto zrobiła wszystkim prezent, było piękne słońce, popołudniu natomiast powróciły czarne chmury...


      WIĘCEJ  Uczniowie z Krempach finalistami XIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego r

          Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Krempachach oraz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zostali finalistami w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego adresowanego do młodzieży szkół średnich i gimnazjów...


      WIĘCEJ  XV PRZEGLĄD PIOSENKI "OD Podhala do Opola" - Łopuszna - GOK - 1.06.2010 r

          W dniu 1 czerwca br, w Łopusznej odbył się XV Przegląd Piosenki "Od Podhala do Opola". Udział w przeglądzie wzięły także nasze zdolne krempaskie dzieci, pod kierownictwem dyrygenta Józefa Pierzgi i zajęły odpowiednio czołowe miejsca :
 • Duet: Ola Moś i Magda Brzyzek - I miejsce
 • Duet: Sabina Kalata i Julia Moś - II miejsce
 • Solo: Ola Łukasz - III miejsce.
 • Akompaniament: Franciszek Surma ( źródło - J. Pierzga)...


      WIĘCEJ • PONOWNIE WIELKA WODA NA NADMŁYNÓWCE – 1 czerwca 2010 r.

          Po mokrym miesiącu maju i nocnej ulewie, Białka ponownie po okresie dwóch tygodni przerwała brzegi i część swojego nurtu skierowała na Krempachy. Ulica Nadmłynówka znowu kompletnie pod wielką wodą, ruch samochodów osobowych wstrzymany. Tak jak poprzednio niezastąpieni są nasi strażacy oraz z innych jednostek OSP, którzy w ukropie pomagają napełniać worki z piaskiem, następnie umocnienia z worków mają chronić gospodarstwa na ulicy Krótkiej i Nadmłynówka.(godz.18.00)(fp)...


      WIĘCEJ  AKADEMIA Z OKAZJI „DNIA MATKI I OJCA”- SZKOŁA PODSTAWOWA- 31.05.10 r.

          Do nadchodzącego święta „Dnia Matki i Ojca” szkoła przygotowywała się już od kilku tygodni. Każda z klas pod pilnym okiem wychowawczyń wykonała swój własny program słowno muzyczny. Zaśpiewały solo także najzdolniejsze muzycznie dzieci, pod kierunkiem emerytowanego dyrygenta p. Józefa Pierzgi (fp) ...
  ...


      WIĘCEJ  KONCERT CHARYTATYWNY „DLA POWODZIAN” – WDK – 30 .05.2010 r.

          Imprezę kulturalną w celach charytatywny zorganizowało kierownictwo dom kultury. W koncercie wzięły udział rodzime zespoły działające przy WDK tj. teatrzyk „Mrówa” grupa dziecięca, zespoły taneczne . ..(fp) ...
  ...


      WIĘCEJ  LOK - ROZPOCZĘCIE SEZONU STRZELECKIEGO NA STRZELNICY W KREMPACHACH

          W niedzielę 30 maja br. zarząd koła LOK oficjalnie ogłosił rozpoczęcie rozgrywek ligowych w sekcji strzelectwa sportowego, na naszej strzelnicy. Zarząd i członkowie koła zapraszają chętnych nie zrzeszonych do strzelania sportowego w każdą niedzielę w godz. od 15.00 – 18.00...(fp) ...
  ...


      WIĘCEJ  „ZASŁUŻONY DLA GMINY NOWY TARG” - Ludźmierz 28 maja 2010 r.

          Centralne uroczystości odbywały się na sali gimnastycznej ludźmierskiego gimnazjum. Sprawozdanie z działalności samorządu gminy obecnej kadencji przedstawił Przew. Rady Gminy Nowy Targ –Wiesław Parzygnat. Obszerne sprawozdanie z działalności gminnego samorządu, jego osiągnięć i trudności przedstawił Wójt Gminy Nowy Targ – Jan Smarduch,
  ...


      WIĘCEJ  XX LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. PROBOSZCZA KANONIKA JANA WRÓBLA

          Na niedzielnych mszach świętych (23.05.10) o godz. 9.oo i 10.30 , w imieniu własnym i wszystkich parafian , Rada Parafialna składała księdzu proboszczowi Janowi Wróblowi z okazji pięknej rocznicy 20 lecia święceń kapłańskich – serdeczne podziękowania i życzenia owocnej współpracy, w służbie naszej parafii i Panu Bogu. ..(fp) ...
  ...


      WIĘCEJ  X - lecie Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu- 21.05.10

          Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Marty Łapczyńskiej obchodził dziś dziesięciolecie swojego istnienia. Z tej okazji w auli szkoły odbył się uroczysty koncert.(nasi muzycy: Mateusz Kiernoziak – (trąbka) pierwszy od lewej, Dominik Pietraszek –(puzon.)pierwszy od prawej.(źródło-zdjęcia: Piotr Rayski-Pawlik-fotopodhale)
  ...


      WIĘCEJ  ZNOWU POWÓDŹ W KREMPACHACH - 17.05.2010 r.

          Niespełna po dwóch latach od powodzi i zniszczenia mostu na rzece Białce w Nowej Białej - Krempachach, po całodobowych opadach deszczu rzeka przerwała jazy poniżej Przełomu Białki , kierując część nurtu na Krempachy. Duża woda odcięła kilkanaście domostw w okolicy tartaku i zabudowań...
  ...


      WIĘCEJ  UROCZYSTOŚĆ UDZIELENIA SAKRAMENTU I KOMUNII ŚWIĘTEJ – 16.05.2010 r.

          Dzieci komunijne w ilości 10 chłopców i 13 dziewczynek były odświętnie ubrane, wyraźnie przejęte nietypowym dla nich przeżyciem, deklamowały poprawnie wiersze i wyuczone formułki oraz podziękowania dla księdza proboszcza, wychowawczyń i rodziców. ..(fp) ...
  ...


      WIĘCEJ  XII MAŁOPOLSKIE DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO – TRASA SPISKA : Nowa Biała, Trybsz, Łapsze Wyżne – 15 -16 maj 2010 roku

          Cykliczna plenerowa edukacyjno - historyczna i turystyczna impreza odbyła się tym razem Łapszach Wyżnych, Trybszu i Nowej Białej w dniach 15 i 16 maja br. Nowa Biała zaoferowała licznie zebranym turystom przybyłym przeważnie z Krakowa sporo atrakcji turystycznych, tj, ..(fp) ...
  ...


      WIĘCEJ  FRANCUSKA MODZIEŻ GIMNAZJALNA W KREMPACHACH – maj 2010 r

          W ramach integracyjnego projektu COMENIUS, do krempaskiego gimnazjum Nr.1 im. J,P. II przyjechała młodzież gimnazjalna z miejscowości MERIGNAC k/ Bordeaux –„College les Eyguems”, w wieku 13 – 14 lat tj. 20 uczniów i czterech nauczycieli. Wszyscy zamieszkali u rodzin naszych uczniów i nauczycieli...
  ...


      WIĘCEJ  UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA STRAŻAKÓW W NASZEJ JEDNOSTCE OSP - 2.05.2010 roku

          Po mszy świętej korowód strażaków pod melodię marsza defiladowego przemaszerował pod remizę, gdzie nastąpiło uroczyste i okazjonalne przemówienie prezesa straży i sołtysa. Następnie dokonano wręczenia odznaczeń "Wzorowy Strażak "najmłodszym druhom za aktywność, w tym również paniom z sekcji kobiecej. Uroczystość zakończono wykonaniem pamiątkowej fotografii...
  ...


      WIĘCEJ  ROZPOCZĘCIE SEZONU PIŁAKRSKIEGO w PPPN - KLASA B WSCHÓD -25.04.2010 r.

          Z wielkim oczekiwaniem i nadzieją na lepsze wyniki zarząd LKS Spisz, zawodnicy i kibice przystąpili do rozpoczęcia sezonu piłkarskiego w Podhalańskim Podokręgu Piłki Nożnej w klasie B Wschód. Boisko powałowane i skoszone, piłkarze pod wodzą nowego szefa przystąpili do rozgrywek. Kibice nieśmiało...
  ...


      WIĘCEJ  Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania w Parafii św. Marcina -16.04.2010 r.

          Godz. 18.00 – przywitanie zacnego gościa, ks. bp Jana Zająca tradycyjnie odbyło się kwiatami, chlebem i solą. Mowę przywitalną po krympasku wygłosiła przedstawicielka Rady Rodziców p. Zofia Łukasz, następnie delegacja młodzieży oraz ks. proboszcz. Obecni byli księża z Dekanatu spiskiego...
  ...


      WIĘCEJ  ŻAŁOBA NARODOWA W POLSCE - ZGINĘŁO 96 osób

          Agencja prasowa RIA-Nowosti, powołując się na wysokiej rangi przedstawicieli rosyjskich sił bezpieczeństwa, już po południu informowała, że ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w wypadku lotniczym pod Smoleńskiem, zostało znalezione na miejscu katastrofy..
  ...


      WIĘCEJ  NIEDZIELA PALMOWA - OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA

          W naszej parafii corocznie śpiewana jest Pasja Męki Pańskiej przez amatorski Chór parafialny, prowadzony przez organistę p. Józefa Łukasza w okresie Wielkiego Tygodnia. Rozpiętość wiekowa naszego chóru..
  ...


      WIĘCEJ  Zebranie sprawozdawcze sołectwa Krempachy – 21 marca 2010 roku

          Zgodnie z harmonogramem zebrań wiejskich Gminy Nowy Targ, sołtys wsi Krempachy Walenty Gryguś zorganizował spotkanie z mieszkańcami celem podsumowania rocznej działalności Rady Sołeckiej i sołtysa,oraz Urzędu Gminy Nowy Targ. ...


      WIĘCEJ  WIEŚCI parafialne - Co słychać u św. Marcina - Nr. 12- 2010 r.

          Lektura do poczytania w okresie Wielkiej Nocy.
  ...


      WIĘCEJ  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII ŚW. MARCINA - 14 - 17 marca 2010 r.

          Jak ten czas szybko biegnie, ledwie co minęły Święta Bożego Narodzenia a już mamy Wielki Post. Rekolekcje w naszej parafii prowadzi wykładowca Papieskiego Uniwersytetu z Krakowa - ks. dr Marek Leśniak. ...


      WIĘCEJ  Aerobik także w Krempachach

          Zgodnie z zasadą „sport i ruch to zdrowie”, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krempachach w porozumieniu z instruktorem aerobiku i fitnes, uruchomiła od 1 lutego „Zajęcia gimnastyki przy muzyce”. Spotkania chętnych ...


      WIĘCEJ  ANTOLOGIA POEZJI SPISKIEJ – „Po spisku i o Spiszu” – 14.02.2010 r..

          Jest to zbiór wierszy zebranych i opracowanych przez Marię Waniczek z Niedzicy, który gromadzi dorobek wielu poetów ze Spisza. Z Krempach zamieściły swoje wiersze nasze panie.: Maria Krzysztofek(WDK), Barbara Paluch, Maria Wnęk i Zofia Łukasz


      WIĘCEJ  Rozmaitości parafialne - styczeń/luty/marzec - 2010 r.

         
 • 28.02.10 - Społeczna akcja "KREW DAREM ŻYCIA" zorganizowana przez KSM w remizie.
 • 27.02.10 - Przedwyborcze spotkanie Polskiego Stronnictwa Ludowego z mieszkańcami Krempach w remizie.
 • 25.02.10 - Kościelne. Przeróbka przyłącza energetycznego w kościele św. Walentego.

 •     WIĘCEJ  ODPUST SWIĘTEGO WALENTEGO W KREMPACHACH - 14 lutego 2010 r.

          [..] Te walentynki to moda ze Stanów. Tutaj, w Krempachach święty Walenty jest kojarzony jako patron epileptyków – tłumaczy ekspedientka. Wiąże się to z naszą przeszłością. Mamy tutaj dwa kościoły. Ten od Walentego, jest pozostałością ..


      WIĘCEJ  „I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek” – 10.02.10 r.(WDK).

          10. 02.2010 r. odbył się „I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek” w WDK w Krempachach. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum nr 1 w Krempachach ..


      WIĘCEJ  „50 lecie wspólnego pożycia małżeńskiego” obchodzą Elżbieta i Jan Krzysztofkowie z Krempach

          Z okazji jubileuszu w parafialnym kościele św. Marcina zamówili uroczystą mszę świętą dziękczynną, natomiast dzieci i najbliższa rodzina zgotowała jubilatom miłe przyjęcie ..


      WIĘCEJ  XIV OSTATKI – FAŚIANGY KREMPACHY 2010 ( 6 – 7 luty WDK ).

          W sobotę wieczorem występowali: soliści śpiewacy, soliści instrumentaliści, grupy śpiewacze i kapele ludowe ze Spisza. Na zakończenie zmagań w późnych wieczornych godzinach wystąpił gość - Zespół Folklorystyczny „LEVOĆAN” z Lewoczy ..


      WIĘCEJ  Zabawa karnawałowa w WDK 24.01.2010. „Zjazd na byle cym”-6.02.2010 r.

          W Wiejskim Domu Kultury 24 stycznia odbył się Bal Karnawałowo- Kostiumowy dla dzieci. Na sali tańczyły min. księżniczki, piraci, policjanci, Zorro, Calineczki, bocian, kaczka, kotek, murarz, kowboje ..


      WIĘCEJ  OPŁATEK - NOWOROCZNE SPOTKANIE KRAJANÓW - 16 stycznia 2010 r.

          OPŁATEK - Noworoczne cykliczne spotkanie krajanów Miejscowego Koła Towarzystwa Słowaków odbyło się na dużej sali WDK. Życzenia świąteczne i noworoczne przybyłym na spotkanie, żłożył Dominik Surma....


      WIĘCEJ  Zebranie wiejskie sprawozdawcze Rady Parafialnej – 10.01.10 r.

          Rada Parafialna szczegółowo przedstawiła działalność pracy komitetu w ciągu roku, sukcesy, osiągnięcia, niepowodzenia i problemy. Zdecydowaną większość wydarzeń relacjonowałem systematycznie ..


      WIĘCEJ  Święta, święta ..i po świętach..już 2010 rok

          W sylwestrową noc większość spędziła w domowych pieleszach oglądając telewizyjny program sylwestrowy, młodzież oczywiście na balu w domu kultury. O północy, która zaznacza każdemu jeden krzyżyk więcej, zagrzmiała kanonada i parada iluminacyjna ogni sztucznych. ..


      WIĘCEJ  JUBILEUSZOWY ŚWIĄTECZNY PROGRAM KÓŁKA TEATRALNEGO „MRÓWA” - Z OKAZJI „X- LECIA ISTNIENIA”.

          W dzisiejszym jubileuszowym świątecznym koncercie teatrzyk „Mrówa” przedstawił program jasełka pod nazwą: „Razem z Jezuskiem przyszła nadzieja i miłość”, wykonane w gwarze spiskiej autorstwa Marii Krzysztofek – Kierownik WDK ..


      WIĘCEJ  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

         

  Z okazji Świąt BOŻEGO NARODZENIA zdrowych, wesołych i pogodnych świąt oraz wiele sukcesów w NOWYM ROKU 2010

  czytelnikom i sympatykom naszej www.krempachy **życzą Pacygowie.**


      WIĘCEJ  Wyszły świąteczne wydania: Gazetki parafialnej Nr.11, oraz Źivot-12(618), do czytania w czasie świąt

          Dzięki KSM-owi, redakcji gazetki oraz ks. proboszczowi możemy poczytać w okresie Świąt Bożego Narodzenia aktualne wiadomości parafialne oraz opracowania świąteczne. Jest też aktualne wydanie Źivota 12/2009.Polecam...


      WIĘCEJ  XIII Gminny Konkurs Szopek w Rogoźniku. 6 grudnia 2009 roku

          6 grudnia w szkole odbyło się podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Uroczystości zgromadziły liczne grono gości z terenu gminy - byli: wójt gminy Nowy Targ P. Jan Smarduch , wizytator Delegatury w Nowym Targu P. Maria Gałuszko ,dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej P. Józefa Kuchta, ..


      WIĘCEJ  ZAPROSZENIE – MISJE ŚWIĘTE PARAFIA ŚW. MARCINA 13 - 18 grudnia 2009 roku

          Zaproszenie o takiej treści rozesłano do wszystkim parafian. W zaproszeniu jest podany terminarz sześcio dniowych rekolekcji świątecznych. Misjom przewodniczy o. Wojciech Zagrodzki, redemptorysta z Krakowa. W załączeniu program i fot. z niedzieli...


      WIĘCEJ  „Wiecor z muzykom śpiskom” w Wiejskim Domu Kultury w Krempachach – 6 grudnia 2009 roku.

          Zaproszenia o takiej treści rozesłano do wszystkich kapel i muzyków instrumentalistów z terenu Spisza i sąsiednich wiosek podhalańskich. Organizatorzy tj. Maria Wnęk - Kierownik Zespołu Folklorystycznego Zielony Jawor, znana regionalistka oraz Jan Szwartz z Łapsz Wyżnych - miejscowy działacz kulturalny, byli mile zaskoczeni ..


      WIĘCEJ  Zakończenie sezonu piłkarskiego – podsumowanie rundy Jesień 2009 w LKS SPISZ Krempachy.

          Chociaż jesień jest bardzo ciepła jak na ten czas, ale rozgrywki piłkarskie PPPN Nowy Targ już dobiegły końca, przyszedł czas by podsumować wyniki sportowe naszej młodzieży oraz działalność Zarządu LKS SPISZ KREMPACHY w sezonie – „Jesień 2009” ..


      WIĘCEJ  Siatkarskie zawody sportowe w gimnazjum w Krempachach

          Uczestniczyły w nich gimnazja z Krempach, Gronkowa, Ludźmierza, Waksmunda, Łopusznej i Klikuszowej. W obecności opiekunów dokonano losowania grup. Rywalizacja drużyn odbyła się systemem „każdy z każdym” w kategorii chłopców i dziewcząt. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów i 15 punktów w secie, w każdej kategorii. ..


      WIĘCEJ  VI Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych w Łopusznej- 21.11.09

          Do Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, wraz z instruktorami i opiekunami, przyjechały grupy z Ludźmierza, Pyzówki, Dursztyna, Krempach, Waksmunda, Ostrowska, Łopusznej, Szlembarku, Gronkowa i Lasku. ..


      WIĘCEJ  Wystawa fotograficzna „Drogą Aksamitnej Rewolucji – SŁOWACJA po 1989 roku” w EUROREGIONIE TATRY- 17.11.09 r.

          Wystawa przygotowana przez Min.Spraw Zagranicznych i Konsulat o bejmuje 20 lat przemian i osiągnięć gospodarczych i społecznych naszego małego południowego sąsiada – Republiki Słowackiej, która małymi krokami ..


      WIĘCEJ  Ołtarz boczny kościoła św. Marcina - „Serca Pana Jezusowego”- już po renowacji

          Konserwatorzy uwijali się w ukropie by zdążyć z montażem ołtarza na zbliżający się odpust św. Marcina. Zdążyli co do dnia. Chwała im za to. Wielkie podziękowania zasłużyła cała ekipa konserwatorów,: ...


      WIĘCEJ  Odpust św. Marcina w naszej parafii – 11. listopada 2009 r.

          Święty Marcin i tym razem przyjechał na białym koniu. Śnieg z deszczem skutecznie przeszkodził odbyć uroczystą procesję odpustową, ale na decyzję w pełnej gotowości czekały służby kościelne, młodzieź, strażacy.....


      WIĘCEJ  11 Listopada - obchody Święta Niepodległości Polski na nowotarskim Rynku.

          Delegacje władz starostwa, miasta, poczty sztandarowe szkół, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, służb mundurowych i mieszkańcy Nowego Targu uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości na nowotarskim Rynku. ....


      WIĘCEJ  Dobiegła końca pierwsza wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Nowym Targu. Ostatni raz głowa państwa gościła oficjalnie w stolicy Podhala 81 lat temu - 8. listopada 2009.

          NOWY TARG. - Jestem tutaj w związku ze zjazdem organizacji, która jest w istocie tak stara, jak wolna Polska. Związek Podhalan powstał z ruchu góralskiego, który wiąże się z naszym narodowym wyzwoleniem - powiedział do zgromadzonych na Rynku mieszkańców Podhala prezydent Lech Kaczyński....


      WIĘCEJ  Spotkanie korenspondentów , współpracowników i aktywu Towarzystwa Słowaków w Polsce z redakcją miesięcznika „ŹIVOT” w Jurgowie – 8. listopada 2009.

          Uczestnicy narady wzięli udział w słowackiej mszy świętej w kościele św.Sebastiana, po czym udali się do odświętnie przygotowanej remizy OSP. W programie narady było: podsumowanie konkursu na „najlepszego doręczyciela miesięcznika” ...


      WIĘCEJ  Poświęcenie nowego ornatu spiskiego – 8. listopad 2000

          W niedzielę na mszy świętej o 10.30 nasz ksiądz proboszcz Jan Wróbel dokonał uroczystego poświęcenia nowego ornatu ze zdobieniem i kolorystyce spiskiej krempaskiej. Jest już trzeci ornat spiski w naszym kościele. Sponsorem kosztownego...


      WIĘCEJ  Trzecie urodziny naszej strony internetowej - www.krempachy.ugnowytarg.pl

          Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Nowy Targ, początkiem listopada przed trzema latami na portalu gminnym pojawiła się strona miejscowości Krempachy. Na łamach internetowej gazetki promujemy naszą miejscowość jako ogół(swoje strony prowadzą także szkoła podstawowa, gimnazjum i ZF Zielony Jawor)..) .


      WIĘCEJ  1. listopada - Święto Wszystkich Świętych, * 2. listopada – Dzień Zaduszny. -

  „MODLITWA ZA ZMARŁYCH”

          DZIEŃ ZADUSZNY – to dzień pamięci o naszych braciach i siostrach czekających w przedsionku” nieba – czyśćcu na wejście do Domu Ojca. Naszymi modlitwami możemy przyczynić się do tego, aby ich wejście do Domu Ojca nastąpiło jak najszybciej. Na tym polega świętych obcowanie. Oprócz modlitwy osobistej mamy jeszcze do dyspozycji także inne środki, by zmarłym – jeśli tego potrzebują – nieść pomoc. Są to: odprawianie w ich intencji Msze św., ofiarowane odpusty, umartwienia i jałmużna, a także modlitwy…(opr.”Wieści parafialne”-B.Paluch).


      WIĘCEJ  Przedłużenie magistrali wodociągu na ul. NA RÓWNI - październik 2009 Odbudowa skarpy na Krętym Potoku obok remizy.

          firma ZUW OBS. WOD. KREMPACHY-N.BIAŁA końcem miesiąca pażdziernika przedłużyła magistralę wodną na ul. Na Równi, tj. od ostanich zabudowań na zachód w stronę Małego Stymbrochu. Przedłużenie magistrali wodnej wynosi 100 mb. ...


      WIĘCEJ  Z odwiedzinami w Prywatnym Przedszkolu „Bajkowy świat”w Krempachach

          W planie pracy dzieci wykonują w integracjach grupowych – zabawy grupowe, zabawy swobodne, zajęcia dydaktyczne, zajęcia ruchowe i gimnastyczne. W zajęciach muzycznych - nauka piosenek, gra na prostych instrumentach, taniec i malowanie do muzyki. .,...


      WIĘCEJ  Gminne zawody w piłce nożnej szkół podstawowych. Nasi chłopcy zajmują czwarte miejsce–(21.10.10)

          TABELA KOŃCOWA: I miejsce SP Waksmund , II miejsce SP Ludźmierz, III miejsce SP Pyzówka, IV miejsce SP Krempachy.: W składzie: Tomasz Galuś, Andrzej Kowalczyk, Jakub Bizub, Michał Galiniak, Tomasz Gryguś, Marcin Paluch, Mirosław Surma. Opiekun: Sławomir Plewa. Każda szkoła, która zajęła miejsca 1- 6 otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe ...


      WIĘCEJ  Październikowe przedwczesne opady śniegu. - (14.10.09)

          Opady śniegu i deszczu stopniowo nasiłaly się już od wtorkowego południa, by w nocy na środę przybrać obraz opadów ciągłych jakby zimą. Ekipa odśnieżająca nasze drogi czyli Jarek&Rafał nie czekała na wygranie przetargu, lecz w porę sprzątała powstające już zaspy.,...


      WIĘCEJ  Społeczna akcja „Krew darem życia” w Krempachach po raz kolejny udana - (11.10.09)

          Już po raz czwarty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod przewodnictwem ks. prob. Jan Wróbla w Krempachach zorganizowało społeczną akcję „Krew darem życia”. W świetlicy remizy strażackiej ekipa Stacji Krwiodastwa z Nowego Targu pod nadzorem...


      WIĘCEJ  Grzybobranie latem i jesienią br.

          W miesiącu wrześniu br. pogoda na grzybobranie była odpowiednia. Nasze lasy Fordiak, Kiźlinek, Fordiak, Cyrwóno Skała, Uboc, Łazy, Łęgi, wysypały wspaniałymi okazami prawdziwków i nie tylko . Kto nie bał się schylać popod smrecki, mógł nazbierać wspaniałych okazów, jak widać na załączonych obrazkach. Fot: Paweł Pacyga,...


      WIĘCEJ  Remont chodnika drogi powiatowej na ul. Długiej w Krempachach – wrzesień br.

          W miesiącu wrześniu br. firma GOLENIOWSKI wykonywała prace remomntowo budowlane do projektu „ Remont chodnika w Krempachach wzdłuż ul. Długiej”, po stronie parzystej od skrzyżowania centrum-przystanek w stronę cmentarza na długości 245 mb. ...


      WIĘCEJ  ZIELONY JAWOR świętuje swoje 20 urodziny - ( WDK-26.09.09)

          Podziękowania dla zespołu a szczególnie dla kierowniczki i choreograf – Marii Wnękowej za wkład pracy twórczej złożyli.: gospodarz lokalu – kierowniczka WDK – Maria Krzysztofek, kierowniczka GOK – J. Kuchta, sekretarz gminy – M.Ligęza,...


      WIĘCEJ  Zebranie wiejskie w auli Domu Kultury w Krempachach – 23 września br

          Tematem wiejskiego zebrania mieszkańców zorganizowanego przez sołtysa Walentego Grygusia, jest rządowa zmiana zasad finansowania sołectw, czyli tzw. Funduszu Sołeckiego. Obecny na zebraniu wicewójt Szeliga przedstawił ...


      WIĘCEJ  Autobus podmiejski MZK dojeżdża do Krempach!

          Jak podaje serwis informacyjny Gminy Nowy Targ, na wniosek sołtysów wsi od 1 września mieszkańcy Nowej Białej i Krempach będą mogli dojeżdżać do Nowego Targu autobusami nowotarskiego MZK.


      WIĘCEJ  Dożynki parafialne w Krempachach – 6 września 2009

          Tegoroczne Święto Chleba przygotował jak co roku Komitet Parafialny wraz z ks. proboszczem oraz z wytypowanymi wcześniej przedstawicielami rodzin rolników - starostów.


      WIĘCEJ  Rozpoczęcie roku szkolnego w podstawówce, gimnazjum oraz nowo otwartym prywatnym przedszkolu w Krempachach – 1 września 2009

          Prywatne Przedszkole w Krempachach powstało na bazie unijnego projektu „Kapitał ludzki”, „Bajkowy świat”, który to projekt w okresie dwóch lat kompleksowo dofinansuje całe przedsięwzięcie. Do tego celu zaadaptowano wolne pomieszczenie w tutejszym gimnazjum, ...


      WIĘCEJ  28. Przegląd Krajańskich Orkiestr Dętych - Podwilk -23. sierpnia 2009

          W przeglądzie udział wzięły jak co roku wszystkie orkiestry ze Spisza a z Orawy z Podwilkai Lipnicy Wielkiej oraz zaproszony zespół mażorietek MARIJA ze Słowacji. Orkiestra z Krempach wystąpiła jako czwarta z kolejności w składzie tylko 20...


      WIĘCEJ  Pielgrzymka krajoznawczo-kulturowa w rejon póln.wsch.Słowacji oraz połudn.wsch.Polski w dnia 16 – 17 sierpnia 2009.

          Kierujemy się w stronę miasteczka BARDEJOV, zwiedzamy odrestaurowany rynek, muzeum w ratuszu oraz bazylikę św. Egida. Chowając się przez upalnym słońcem, posilamy się w podziemnej restauracji. Następnie zmierzamy na północ do uzdrowiska BARDEJOVSKE KUPELE, zwiedzamy , pijemy leczniczą wodę zdrojową, słuchamy muzyki orkiestry uzdrowiskowej, po prostu czujemy się jak goście sanatoryjni.,...


      WIĘCEJ  Fotorelacja uczestniczki kursu języka angielskiego z LONDYNU - sierpień 2009

          Jeśli człowieka nuży Londyn to znaczy, iż nuży go samo życie, bo w Londynie jest wszystko to, co ma ono człowiekowi do zaoferowania”- pisał w 1777r. Samuel Johnson. Zwiedziłyśmy m.in.(relacja mgr Kingi Myśliwiec)...


      WIĘCEJ  Jubileuszowa msza święta franciszkanina o. Jana Grygusia w rodzinnej parafii- 9. sierpnia 2009

          Jubileuszową mszę świętą o. Jan Gryguś odprawił w asyście ks. proboszcza Jana Wróbla oraz bliskich jego sercu braci franciszkanów : stryja- o. Paschalisa – Jana Gryguśia, który ma już 87 lat i na stare lata mieszka w pobliskim Krakowie, ale sukcesywnie odwiedza naszą parafię, oraz dalszego kuzyna z Trybsza po rodzinie Gogolów – o. Juliusza ,...


      WIĘCEJ  OSP Krauszów zwycięzcą zawodów strażackich w Krempachach - 9. sierpnia 2009

          W dniu 9.08.09r. na boisku piłkarskim w Krempachach odbyły się coroczne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Nowy Targ. W zawodach wzięło udział 14 jednostek pożarniczych , pozostałe 10 drużyn z powodu trudnosci kadrowych nie wzięło udziału w zawodach....


      WIĘCEJ  Puchar Wójta Gminy Nowy Targ oraz premia w wysokości 2,5 tys.zł. po raz drugi dla Krempaszan - 2. sierpnia 2009

          Zawody sportowe odbywały się w prawie 30 stopniowym upale, zawodnicy często korzystali z napojów chłodzących,częste były też zmiany zawodników rezerwowych. Żar lejący się z nieba dał się we znaki, piłkarze po kilkudziesięciu minutach ledwo słaniali się na nogach. ..


      WIĘCEJ  Towarzyski mecz piłkarski samorządowców Starostwa Nowotarskiego i Gminy Kościerzyna na boisku LKS Spisz w Krempachach- 31. lipca 2009.

          O godz. 14.00 na boisku piłkarskim LKS Spisz w Krempachach odbył się amatorski towarzyski mecz piłkarski pomiędzy samorządowcami Powiatu Nowotarskiego a samorządowcami z Kaszub, Powiatu Kościerzyna. Drużynę z Podhala prowadził wicestarosta Jacek Jachymiak wraz w naszym radnym Mirosławem Kaczmarczykiem,...


      WIĘCEJ  Poświęcenie i oficjalne otwarcie mostu na rzece Białce w Nowej Białej - 31.07.09

          Zgodnie z harmonogramem zaproszenia na oficjalne otwarcie mostu, rozpoczęły się uroczystości podsumowujące roczną batalię o budowę mostu, po powodzi z 23 lipca ub.roku. Pomimo nieobecności przedstawicieli rządu na uroczystość przybyli zacni gości. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych ze starostą ..


      WIĘCEJ  ZAPROSZENIE STAROSTY POWIATU NOWOTARSKIEGO - na uroczystość oddania i poświęcenia mostu na rzece Białka w miejscowości Nowa Biała w dniu 31. lipca 2009 o godz.11.00

          Program:
 • 11.00 - Powitanie gości przez Krzysztofa Fabera Starostę Powiatu Nowotarskiego.

 • Uroczyste poświęcenie mostu przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza

 • Uroczyste otwarcie mostu.

 • Przekazanie sprzętu dla Straży Pożarnej Powiatu Nowotarskiego i Tatrzańskiego zakupionego z programu NFOŚ."współfinansowanie usuwania skutków powodzi - zakup sprzętu"

 • Przemówienia zaproszonych gości.

 • Program artystyczny.


      WIĘCEJ • ZAPROSZENIE NA "VI FESTYN KREMPASKI" - 19.07.09

          Wprawdzie na zebraniu wiejskim w marcu br.r. padł wniosek aby nasz festyn miał rangę imprezy gminnej, jak na razie włodarze wsi nie poradzili sobie z tym tematem. Wobec powyższego, już VI Festyn Krempaski organizowany jest po staremu, przez WDK, OSP, Orkiestrę, Radę Sołecką,GS-Krempachy, Tow. Słowaków. Poza występami zespołów muzycznych,przewidziane są zmagania sportowo widowiskowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy..


      WIĘCEJ  Konkurs Potraw Regionalnych – GOK Łopuszna – 12.07.09

          Już po raz 37 lopuśniański GOK był miejscem Konkursu Potraw Regionalnych – flagowej imprezy kulturalnej Gminy Nowy Targ i Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej. Do konkursu zgłosiło się 11 Kół Gospodyń Wiejskich, z terenu gminy Nowy Targ, tjm.inn.: KGW, Nowa Biała, Krempachy, Łopuszna, Dursztyn, i Akiko-Japonia..


      WIĘCEJ  LOK – otwarte strzelanie o Puchar Prezesa - strzelnica Krempachy -12.07.09

          Zarząd Koła LOK już tradycyjnie zorganizował „otwarte strzelanie z broni sportowej” dla członków, sympatyków i amatorów strzelectwa. W zawodach sportowych wzięlo udział 26 osób, w tym także osoby przyjezdne, które były zachwycone organizacją, poziomem zawodów oraz naszym wspaniałym obiektem.


      WIĘCEJ  Wakacje, wycieczki, pielgrzymki, odwiedziny rodzinnych stron, uroczystości rodzinne - n o w o ś ć !!

          Rozpoczynamy nową zabawę, zakładamy folder WAKACJE, każdy może być jego autorem, pod warunkiem przesłania 5 lub 10 foto jpg, oraz kilku zdań opisu w dowolnym języku i wyśle na nasz adres : < pacygowie@interia.pl>.. Czekamy:P & F.P.

  Zaczynamy od pielgrzymki do Barcelony, Fatimy i Lourdes.(przyg.A.K.)(1-10.07)


      WIĘCEJ  Otwarcie mostu na rzece Białce w Nowej Białej/Krempachach godz.10.00 -1.lipca 2009

          O godzinie 10.oo odbyło się oficjalnne zwiedzanie terenu budowy , otwarcie a tym samym dopuszczenie do ruchu mostu na rzece Białce w Nowej Białej/ Krempachach Otwarcia dokonali : Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber.,Wójt Gminy Nowy Targ- Jan Smarduch, sołtys Nowej Białej – Józef Majerczak, sołtys Krempach – Walenty Gryguś, radny powiatu nowotarskiego – Mirosław Kaczmarczyk, ....


      WIĘCEJ  XVI Dni Kultury Słowackiej w Małopolsce – amfiteatr w Krempachach 28.06.09 –

          Na scenie amfiteatru wystąpiły m.in.: orkiestra dęta z Krempach, gościnnie wystepujące zespoły folkorystyczne: IVAN BRANIK SLOVAK- JELISAVEC z Chorwacji, KROMPAŚAN ze Słowacji, ZIELONY JAWOR z Krempach, kapela ludowa rodziny PIETRASZKÓW a na zakończenie zagrała orkiestra dęta z Kacwina. Licznie zebrana publiczność delektowała się pięknymi tańcami, dobrą muzyką i biwakowaniem na łonie przyrody... *FP)


      WIĘCEJ  WDK - występ zespołu folklorystycznego JELISAVEC z Chorwacji - 27.06.09

          W ramach wymiany kulturalnej pomiędzy zespołami folklorystycznymi ZIELONY JAWOR zaprosił na gościnne występy F.S. JELISAVEC - IVAN BRNIK - SLOVAK. Na scenie WDK wystąpiły obydwa zespoły ze skróconymi programami.Pełna sala publiczności nagrodziła tancerzy gromkimi brawami. Po występach odbyła się zabawa taneczna....


      WIĘCEJ  WIELKA WODA W KREMPACHACH - 25.06.09

          W tym roku mamy cały czerwiec mokry z powodu przepowiedni św. MEDARDA, więc sianokosy nadal nie zakończone. Do tego doszła jeszcze 2 godzinna ulewa na Dursztynem i Trybskim Wierchem w godz. 17-19, i powódź we wsi gotowa. Most nadal jest nieprzejezdny, ale za to jaki wspaniały.. Foto :Paulina Pacyga


      WIĘCEJ  Zakończenie roku szkolnego 2008/09 w szkole podstawowej - 19.06.09

          Zakończenie roku szkolnego odbyło się bardzo uroczyście, najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa . Z honorem pożegnano klasę VI. Foto przyg.szkoła podstawowa..


      WIĘCEJ  Z notanika budowy mostu na Białce w Nowej Białej/Krempachach(9) – 20.06.09

          Właściwie na miejscu trwają już ostatnie prace wykończeniowe wykonywane przez robotników firmy Esbud, która w niecały rok zbudowała nowy most na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. Dyrektor PZD Robert Waniczek mówi ...


      WIĘCEJ  Procesja BOŻEGO CIAŁA (11.06.09)

          Święto Bożego Ciała , tradycyjnie procesje do czterech ołtarzy polowych odbyliśmy uroczyście i świątecznie, ołtarze ulokowano wokół RYNKU. Zdjęcia wykonała Paulina Pacyga*FP-11.06.09)


      WIĘCEJ  „DZIEŃ DZIECKA” w Krempachach na sportowo i kulturalnie (1.06.09)

          Na placu szkolnym przy Gimnazjum Nr.1 im. Jana Pawła II z okazji DNIA DZIECKA, kadra nauczycielska szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowała piknik dla uczniów.

  W części sportowej odbywały się konkurencje.: rzut piłką do kosza,.. , ...


      WIĘCEJ  Z notatnika budowy mostu na Białce w Nowej Białej/Krempachach(8) – 30.05.09 roku

          Roboty budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem robót.Trwają intensywne prace wykończeniowe na moście oraz na drogach dojazdowych. Życzymy firmie ESBUD z Ochotnicy dotrzymania terminu wykonania robót, a nam pozostało cierpliwie czekać na finał jeszcze przez cały czerwiec ...


      WIĘCEJ  P O Ż A R W NOWEJ BIAŁEJ – 30.05.09 roku

          Pierwsza syrena strażacka w Nowej Białej płacząco zawyła o 13.35, nasza o minute później. Pojawił się czarny dym nad lasem, kierunek nad mostem. Kto może biegnie lub jedzie w stronę mostu. Na moście dojeżdżają nas nasi strażacy. Wóż bojowy migiem pokonuje spory nurt Białki, mniejszy wóż bojowy zawraca. Czarna chmura coraz silniejsza, ...


      WIĘCEJ  Z notatnika budowy mostu na rzece Białce w Nowej Białej/Krempachach(7) – 18 maj 2009 roku.

          W połowie maja na placu budowy mostu trwają prace wykończeniowe tj. dojazdy do mostu, wykonanie chodników oraz izolacja płyty mostu, również na mniejszym mostku - odnodze rzeki Białki od strony Krempach – poinformował przedstawiciel firmy ESBUD – Stanisław Chryczyk. ...


      WIĘCEJ  Sesja wyjazdowa studentów PPWSZ z Nowego Targu u naszej regionalistki Marii Wnękowej. - 16.05

          Studenci o kierunku Podyplomowe Studia Edukacji Regionalnej z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nowego Targu pod przewodnictwem doktor Stanisławy Trebuni-Staszel, w ubiegłą sobotę swoją kolejną wyjazdową sesję odbyli u naszej regionalistki Marii Wnękowej w Krempachach ...


      WIĘCEJ  Rozmaitości parafialne - maj 2009 rok

         
 • 5.05 - Montaż 5 witrażu(ostatniego)) w kościele św.Marcina. Podziękowania ofiarodawcom.
 • 2.05 - Zielony Jawor zaproszony na "Festiwal wina" na Słowacji
 • 2.05 - 5 rocznica wstąpienia państw Europy Środkowej do Unii Europejskiej
      WIĘCEJ • Obchody „Dnia strażaka” w jednostce OSP w Krempachach -3.05.09

          „Marszem strażackim „Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krempachach poprowadziła czterdziestoosobową załogę strażaków na mszę świętą do parafialnego kościoła pw. Św.Marcina, odprawioną w intencji braci strażackiej... ...


      WIĘCEJ  Z notatnika budowy mostu na rzece Białce w Nowej Białej/Krempachach(6) - kwiecień 2009 roku

               

  Na początku miesiąca trwały intensywne prace zbrojeniowe głównej płyty mostu a w dniach 7 i 8 kwietnia wykonywano operację całodobowego betonowania płyty pomostowej i belek. Po okresie świątecznym firmy specjalistyczne zajmowały się wciąganiem w otwory technologiczne stalowych lin nośnych oraz sprężania lin.. ...


      WIĘCEJ  Rozpoczęcie rozgrywek piłkarskich PP PZPN kl. B Wschód - sezonu jesień/wiosna- 26.04.09 roku

               

  Zgodnie z harmonogramem rozgrywek piłkarskich Podhalańskiego Podokręgu PZPN w dniu 26 kwietnia na stadionach odbyły się pierwsze mecze dwunastej kolejki w klasie B, sezonu jesień/wiosna. Na stadione piłkarskim w Krempachach ..


      WIĘCEJ  Spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w Krempachach w dniu 25.04.09 roku

               Zgodnie z harmonogramem lutowej pielgrzymki do Ziemi Świętej, planowane było późniejsze spotkanie uczestników tej wycieczki aby podziękować Opatrzności bożej za szczęśliwą podróż, powspominać wspólnie przeżyte chwile, odnowić znajomości i przyjaźnie...


      WIĘCEJ  Rozmaitości parafialne - kwiecień 2009 rok

               
 • 7.04 - Całodobowa akcja betonowania głównej płyty nośnej mostu(f-ma ESBUD Ochotnica Dolna)
 • 6.04 - Montaż czwartego witraża w kościele św.Marcina.Podziękowania dla sponsorów.
 • 5.04 - Remiza, akcja "Kropla krwi darem życia"- po raz trzeci przygotowana przez KSM.
 • 3.04 - Web.krempachy.ugnowytarg.pl - osiągnęliśmy przeszło 30 000 odwiedzin.

  .     WIĘCEJ • Akcja krwiodastwa „Krew to życie”- Krempachy 5 kwietnia 2009 roku

               

  Już po raz trzeci członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego pod opieką ks. prob. Jana Wróbla , zorganizowali w świetlicy remizy strażackiej w Krempachach zbiorowe darmowe oddawanie krwi...


      WIĘCEJ  Czuwanie w intencji beatyfikacji Jana Pawła II Papieża w dniu 4 rocznicy śmierci.

               

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod wodzą ks.prob.Jana Wróbla przy parafii św. Marcina w Krempachach w każdą pierwszą sobotę miesiąca organizuje wieczorne czuwanie w intecji beatyfikacji Jana Pawła II. Tymrazem we czwartek zorganizowało..


      WIĘCEJ  Zebranie wiejskie sprawozdawcze w Krempachach – 29 marca 2009 roku

               

  W ramach sołeckich zebrań Gminy Nowy Targ, w dniu 29 marca w auli domu kultury w Krempachach odbyło się zabranie wiejskie sprawozdawcze za ubiegły rok dla mieszkańców wsi . Zebranie zorganizował sołtys..


      WIĘCEJ  Z notatnika budowy mostu na rzece Białce w Nowej Białej/Krempachach(5) – marzec 2009 roku.

               

  Po przyjaznej dla budowy mostu zimie w miesiącu w styczniu, w połowie lutego i w połowie marca obfite opady śniegu spowodowały przerwanie prac budowlanych. Obecnie trwają intensywne prace zbrojeniowe głównej konstrukcji nośnej mostu. Jeżeli aura nam nie przeszkodzi, to w pierwszej dekadzie kwietnia .

      WIĘCEJ  Z podróży do Ziemi Świętej w dniach 20 – 27 lutego 2009 roku.

               

  W dniach 20 do 27 lutego odbyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej, której organizatorem był ks. Józef z parafii Świętej Rodziny z Zakopanego, za pośrednictwem biura podróży Awentur z Bratysławy. Start i lądowanie na lotnisku w Bratysławie. W pielgrzymce wzięło udział 85 osób,(FP)


      WIĘCEJ  Odpust św. Walentego w Krempachach – 14. luty 2009 r.

         

  Biskup Walenty żył w trzecim wieku n.e. za czasów prześladowania chrześcijan i zginął jako męczennik. Kochał kwiaty i rozdawał je nowożeńcom. Kult świętego Walentego jako patrona chorych na epilepsje(padaczkę) oraz kochających się lub zakochanych par, w Średniowieczu rozszerzył się na całą Europę..     WIĘCEJ


  Folklorystyczne „OSTATKI-FAŚIANGY” na scenie W.D.K w Krempachach - 7-8 luty 2009r

               

  Zgodnie ze starodawnym spiskim zwyczajem na zakończenie karnawału tzw. ”mięsopustu”, na wsiach organizowano zabawy ludowe . Podtrzymując tradycje już po raz trzynasty w krempaskim domu kultury odbył się dwudniowy maraton folklorystyczny, w którym wzięły udział zespoły, kapele i soliści z terenu Spisza i Orawy.


      WIĘCEJ  Z notatnika budowy mostu na rzece Białce w Nowej Białej/Krempachach(4) – styczeń 2009 roku.

               

  Po świątecznej przerwie i mroźnej dekadzie stycznia, budowlańcy firmy ESBUD przystąpili do normalnej pracy. Trwa budowa rusztowań pod konstrukcję nośną mostu. Na placu budowy pojawiły się ciężkie dźwigi do przemieszczania stalowych belek- trawerzów, drewnianych grubych belek, .

      WIĘCEJ  21.01.09 - Świętowanie” Dnia Babci i Dziadka” w Krempachach

               

  Tradycyjnie już co roku na „Święto Babci i Dziadka”- Szkoła Podstawowa w Krempachach przygotowuje okolicznościowy program, który przedstawia w miejscowym domu kultury.Na imprezę zaproszono wszystkie babcie i dziadków..

      WIĘCEJ  17 stycznia 2009 roku - „Koncert Noworoczny” Zespołu Folklorystycznego „Zielony Jawor” w WDK Krempachy

                W godzinach wieczornych na scenie miejscowego domu kultury w Krempachach, przy zapełnionej sali widowiskowej odbył się „Koncert Noworoczny”, którym to rozpoczęto obchody XX-lecia Zespołu Folklorystycznego „Zielony Jawor” oraz jego dziecięcej grupy „ Mali Tonecnicy”.     WIĘCEJ  10.01.2009 roku - „OPŁATEK” w Wiejskim Domu Kultury

          Po rocznej przerwie spowodowanej remontem kapitalnym domu kultury, powrócono do organizowania tradycyjnej imprezy świąteczno-noworocznej tzw. ”Opłatków”. Organizatorem tegorocznej imprezy było Towarzystwo Słowaków koło w Krempachach. Odmówiono wspólną modlitwę, składano nawzajem życzenia, łamano się...     WIĘCEJ


  31.12.2008 - Pokaz sztucznych ogni na pożegnanie starego roku.

                Już tradycyjnie zabawa sylwestrowa i przywitanie nowego roku odbywa się na sali domu kultury, o północy wszyscy dają sobie upust pokazami sztucznych ogni(jak widać na obrazkach).     WIĘCEJ


  26.12.08 - JASEŁKA na scenie domu kultury w Krempachach

          Już tradycyjnie w św. Szczepana Wiejski Dom Kultury w Krempachach przedstawia obrzędowe „JASEŁKA”, aby umilić mieszkańcom parafii wspólne świętowanie, złożyć życzenia świąteczno noworoczne, połamać się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy. Dzieci i młodzież szkolna z teatrzyku „Mrówa..     WIĘCEJ


  1 - 23.12 - Z notatnika budowy mostu na Białce - (3)grudzień.

                W miesiącu grudniu dokończono zbrojenia, szalunki i betonowanie drugiego przyczółka od strony Nowej Białej. Obecnie trwają prace nad budową szalunku pod przyszłą konstrukcję nośną mostu.
      WIĘCEJ


  Gazetka parafialna Nr.7/08 -Co słychać u św.Marcina-wersja JPG

         
  ADWENT - to okres szczególny w liturgii Koscioła - to cztery tygodnie duchowego przygotowania do najbardziej rodzinnych świat - Wigilii Bożego Narodzenia. Zapalone świece mówią nam o tym, że przybliza sie czas pojednania i wybaczania, tak by potem przy wigilijnym stole nie poczuł się pokrzywdzony i samotny.     WIĘCEJ


  grudzień/08 - Rozmaitości parafialne

         
 • . W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbyło się XIX Święto Gwary Góralskiej. Wzięło w nim udział 49 uczestników - 32 recytatorów i 17 gawędziarzy, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja gminy Nowy Targ. Oto werdykt: Recytatorzy: Kat. wiekowa od 0 - III :- wyróżnienie - Julia Moś
 •     WIĘCEJ


  6 .12 – Świętego Mikołaja, prastary zwyczaj obdzielania dzieci prezentami.

         
  Święty Mikołaj, kojarzy się dzieciom ze spełnieniem marzeń, czyli wymarzonymi,baśniowymi prezentami. W Krempachach szkolna młodzież zorganizowała kilka ekip św. Mikołajów, aby usprawnić ceremonie wręczania prezentów. W tym roku zimowa aura nie zdążyła na czas, więc prezenty     WIĘCEJ


  1.12 - Z wizytą w firmie- "Agroturystyka" – Barbara Pietraszek, ul.Długa 37

          Postanowiłem zaprowadzić cykl "Odwiedziny w firmie..." Pierwszymi moimi goścmi są Barbara i Jacek Pietraszkowie, którzy prowadzą firmę Agroturystyka. Ze względu na okres świąteczny, kiedy będą goście hotelowi, proponuję mieszkańcom Krempach, podobne rozwiązanie gospodarcze, dla wzbogacenia portfela rodzinnego.     WIĘCEJ


  listopad/08 - Rozmaitości parafialne

          - Pogoda, najcieplej od 40 lat, noce bez przymrozków, w południe nawet do 20 oC, liście z drzew opadły a kwiaty ogrodowe i do balkonowe trzymają się doskonale.
  - Dobry uczynek, Maria Wnękowa własnym sumptem wykonała renowację figurki     WIĘCEJ


  1 - 30.11 - Z notatnika budowy mostu na Białce - (2)listopad.

          -3.11 - Trwają prace wykopowe pod przyczółki, oraz oszalowania filara II-go.
  -6.11 - Betonowanie drugiego filara, montaż słupów elektrycznych pod oświetlenie.
  -7.11 - Betonowanie wylewki pod stopę przyczółka.
  12.11- Zbrojenie stopy pierwszego(naszego) przyczółka.     WIĘCEJ


  25.11 - Seminarium historyków polskich i słowackich w Nowym Targu, na temat stosunków polsko-słowackich w latach 1938 – 48.

          Po wieloletnich staraniach Towarzystwa Słowaków w Polsce, wreszcie doszło do skutku spotkanie delegacji Republiki Słowackiej oraz naukowców z Polski. Organizatorem seminarium naukowego zajmującego się trudną historią Słowacji i Polski w latach 1938 – 48, ze strony polskiej został Burmistrz Nowego Targu,     WIĘCEJ


  XII Festiwal Piosenki Religijnej w Jabłonce Orawskiej

          W festiwalu po raz pierwszy uczestniczył nasz szkolny chór „Schola Cantata”- prowadzony przez emerytowanego nauczyciela Józefa Pierzgę. Chór w sześcio osobowym składzie wraz z muzykiem i opiekunem Franciszkiem Surmą-(organy,gitara), wykonał dwie piosenki..     WIĘCEJ


  17.11 - „Pasowanie na ucznia” pierwszaków w Szkole Podstawowej w Krempachach

          W obecności całej podstawówki oraz rodziców lub opiekunów odbyło się uroczyste ślubowanie i „pasowanie na wzorowego ucznia” uczniów z klasy pierwszej. Specjalnie przygotowany na tę uroczystość program nagradzany był wielokrotnie gromkimi brawami. Pierwszaki aby zostać pasowanym, musiały przejść „próbę ognia̶     WIĘCEJ


  16.11 - Podsumowanie rocznej działalności czasopisma ŹIVOT –Harkabuz na Orawie

  Mszą świętą w języku słowackim rozpoczęto podsumowanie rocznej działalności społeczno-kulturalnej czasopisma ŹIVOT, organu prasowego Towarzystwa Słowaków w Polsce * (D.S.)     WIĘCEJ


  12 – 14 .11 - Wyjazd naszych gimnazjalistów na wycieczkę krajoznawczą po Słowacji

          W dniach 12 – 14 listopada 32 uczniów z klas języka słowackiego gimnazjów z Krempach, Łapsz Niżnych i Białki Tatrzańskiej, z miejscowości: Krempachy,     WIĘCEJ


  12.11 - Mecz siatkówki w hali Gorce pomiędzy „Nauczycielami” a „Spiszem Krempachy”

          W ramach rozgrywek rundy jesiennej Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w hali Gorce w środę rozegrano trzy mecze siatkówki mężczyzn. Rozgrywki ligi piłki siatkowej trwają od 1995 w hali Gorce, zawsze w środę w godzinach od 18.oo - 21.oo, organizatorem jest działacz sportowym, były siatkarz – Tytus Iwański. W lidze startuje osiem     WIĘCEJ