Jesteś tutaj

DBAJ O SIEBIE I INNYCH. APLIKACJA STOP COVID

Ministerstwo Zdrowia wraz z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nowym Targu zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe.

Aplikacja pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Im więcej użytkowników będzie z niej korzystać, tym większa będzie jej skuteczność. Aplikacja zapewnia pełną anonimowość. Jest dobrowolna, bezpłatna i bezpieczna. Nie wymaga podawania żadnych danych osobowych. Główne funkcje STOP COVID to:

  • ostrzeganie przed kontaktem z osobą zakażoną - aplikacja działa w oparciu o powszechnie znaną technologię Bluetooth. Urządzenie, na którym zainstalowaliśmy STOP COVID rejestruje inne urządzenia z pobraną aplikacją. Jeśli kontakt pomiędzy urządzaniami był dłuższy niż 15 minut, a dystans mniejszy niż 2 metry – urządzenia zapamiętają to „spotkanie” na 14 dni. Jeżeli w tym czasie osoba, z której urządzeniem spotkało się nasze urządzenie zachoruje, zostaniemy o tym powiadomieni.
  • kontrola stanu zdrowia – częścią aplikacji jest dziennik zdrowia, który – jeśli chcemy – możemy codziennie uzupełniać. STOP COVID udostępnia także test oceny ryzyka. Warto go wypełniać. Wynik pokaże czy jesteśmy w niskiej, średniej czy wysokiej grupie ryzyka zakażenia koronawirusem.

 

 

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące aplikacji STOP COVID-ProteGO Safe  znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/protegosafe/pytania-i-odpowiedzi

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer