Jesteś tutaj

Rodzinny Plan Żywieniowy

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do skorzystania z nowej funkcji znajdującej się na portalu Diety NFZ pod nazwą „Rodzinny Plan Żywieniowy”.

Jest to innowacyjne rozwiązanie  zapewniające zdrowe posiłki dla całej rodziny, oraz aktualne kampanie edukacyjne, popularyzowane w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką”.

  „Rodzinny plan żywieniowy” dostępny jest za darmo, dla każdego, na portalu DietyNFZ. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na stronie: https://diety.nfz.gov.pl/, wybrać plan rodzinny, podać listę osób, dla których chcemy przygotować posiłek i określić wskazaną dla nich kaloryczność za pomocą kalkulatora BMI. Program umożliwia przygotowanie przepisów i listy zakupów na 28 dni. „Rodzinny plan żywieniowy” to rodzinny paszport do zdrowia.

Na stronie akademii NFZ (https://akademia.nfz.gov.pl/kalendarz-2021/) zamieszczono również materiały dotyczące profilaktyki: raka jelita grubego, chorób nerek, słuchu, otyłości u dzieci, e-uzależnień oraz chorób odkleszczowych.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer