Jesteś tutaj

Promocja książki „Franka” autorstwa Marii Frycz-Żółtek

Biblioteka to miejsce spotkań, szczególnie tych z autorem. Dla Czytelnika to najlepszy sposób by sięgnąć po książkę i poznać warsztat pisarza. Taką możliwość w dniu 05 lipca 2002 roku, mieli młodzi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie, która gościła panią Marię Frycz-Żółtek, autorkę opowieści „Franka” oraz jej teścia, poetę, pana Jana Żółtka.

Tytułowa bohaterka to jedenastoletnia góralka, ciekawa otaczającego ją świata, historii swoich przodków, zafascynowana pięknem przyrody. Kocha zwierzęta, marzy jak każde dziecko i co najważniejsze, posiada cudowną moc. Jaką? – jak mówi sama autorka, dowiemy się po przeczytaniu książki. Franka jest potomkinią Bulandy – miejscowego znachora, którego postać przybliżył Nam skoligacony z Tomaszem Chlipałą pan Jan Żółtek. Spotkanie miało charakter warsztatów. Młodzież z zaangażowaniem brała w nich udział, zadając trafne pytania.

„Franka” – promuje to, co najważniejsze: kulturę, tradycję, szacunek do przyrody i zwierząt , a także wiarę w swoje możliwości oraz dążenie do spełnienia marzeń.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za udział i zapraszamy do częstych odwiedzin Biblioteki.

1657037098528.jpg

1657037098526.jpg

1657037098524.jpg

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer